1.1 De sociëteit van de vereniging is gevestigd in het gebouw "De Koornbeurs", Voldersgracht 1 te Delft.
1.2 Het sociëteitsreglement regelt toegang tot en beheer van de sociëteit en gebruik en beheer van de materiële faciliteiten van de vereniging. Deze regel is toegevoegd om de toepassing en inhoud van het sociëteitsreglement duidelijk te maken. Op deze manier is het duidelijker wat het verschil is tussen het huishoudelijk reglement en het sociëteitsreglement.
2.1 Het bestuur van de vereniging is belast met het beheer van de sociëteit en de materiële faciliteiten van de vereniging.
2.2 Het bestuur kan zich in deze taak laten bijstaan door bestuurlijke werkgroepen.
2.3 De ledenvergadering kan besluiten een deel van het beheer van de societeit of materiële faciliteiten van de vereniging over te dragen van het bestuur aan een speciaal hiervoor in het leven geroepen commissie. misschien kunnen "van de vereniging" en/of "van het bestuur" er wel uit? Kan het beheer ook overgedragen worden aan iets anders dan een commissie (ik denk hierbij aan ed stek/stok)? Waarom moet die commissie hier speciaal voor zijn opgericht. (de zeilweek is bijvoorbeeld niet opgericht voor het beheer van de kookspullen en troep van de zeilweek (idem zeefkie))
3.1 De sociëteit kent normale openingstijden en beperkte openingstijden. huidig: geen 0.10: geen
3.2 De normale openingstijden worden per ruimte vastgesteld door de ledenvergadering. De ledenvergadering bepaalt tevens welke delen van de sociëteit binnen deze tijden algemeen toegankelijk zijn.
3.3 Het bestuur is bevoegd in incidentele gevallen van de door de ledenvergadering vastgestelde grenzen af te wijken. huidig: geen 0.10: geen Als je dit even uit zijn context leest staat er wel iets heel vreemds.
3.4 Binnen de normale openingstijden is ten minste één iemand in de sociëteit aanwezig die verantwoordelijk is voor de gang van zaken.
3.5 De beperkte openingstijden worden gevormd door die periodes waarin de sociëteit open mag zijn volgens de vergunningen, maar die niet zijn aangemerkt als normale openingstijden. huidig: geen 0.10: geen
4 Toegang tot de sociëteit
4.1 Personen die toegang hebben tot de ledenvergadering hebben toegang tot de sociëteit wanneer daar een ledenvergadering plaatsvind.
4.2 Personen aan wie de toegang is ontzegd hebben nimmer toegang. Ontzeggingen worden nader geregeld in hoofdstuk 5. huidig: geen 0.10: geen
4.3 Binnen de normale openingstijden heeft iedereen toegang tot de societeit met inachtneming van personen, zoals bedoeld in voornoemd artikel. huidig: geen 0.10: geen
4.4 Binnen de beperkte openingstijden hebben slechts de volgende personen toegang tot de sociëteit: a. | niet geschorste leden; | b | kennismakers; | c. | introdués van aanwezige leden of kennismakers; | d. | overige personen aan wie het bestuur of de ledenvergadering toegang heeft verleend. |
4.5 Toegang tot de sociëteit, zoals bedoeld in beide voorgaande artikelen, heeft slechts betrekking op die delen van de sociëteit die algemeen toegankelijk zijn verklaard. huidig: geen 0.10: geen
4.6 Kennismakers en niet geschorste leden hebben het recht personen te introduceren binnen de beperkte openingstijden, met inachtneming van de volgende punten: a. | geschorste leden ner personen aan wie de toegang tot de sociëteit is ontzegd kunnen niet geïntroduceerd worden; | b. | het totale aantal aanwezige introdués mag niet groter zijn dan het totaal aanwezige leden en kennismakers; | c. | de kennismaker of het lid is, binnen de grenzen van de redelijkheid, verantwoordelijk voor hte gedrag van zijn introdués. |
Heeft Ruben hier niet iets over in de notulen staan? Misschien iets over je bent verantwoordelijk (redelijkerwijs) voor de personen die geïntroduceerd worden.
4.7 De niet geschorste leden en kennismakers hebben recht op het gebruik van de materiële faciliteiten die de vereniging heeft, tenzij de ledenvergadering anders besluit en met inachtneming van het bepaalde in artikel 5.2.
5.1 Het bestuur kan een persoon de toegang tot de ruimten in de sociëteit ontzeggen als het dit noodzakelijk acht om de veiligheid van degenen in de sociëteit te waarborgen of om misbruik van materiële faciliteiten te voorkomen. Ik vind het voorkomen (vermoeden) van misbruik van materiële faciliteiten veel te ruim.
5.2 Iemand die verantwoordelijk is voor het beheer van een materiële faciliteit, zoals geregeld in hoofdstuk 2, kan in geval van misbruik een persoon het gebruik van de materiële faciliteit ontzeggen als het dit noodzakelijk acht. Hiermee zijn barverboden, computerverboden en dergelijke ook geregeld. Het stuk "zoals geregeld in hoofdstuk 2" kan volgens mij wel weg.
5.3 Als iemand de toegang de sociëteit of het gebruik van een materiële faciliteit heeft ontzegd, worden de naam van de betrokkene en de redenen van dit besluit aan de vereniging bekend gemaakt. De betrokkene wordt zo spoedig mogelijk schriftelijk en met opgaaf van redenen van dit besluit in kennis gesteld.
5.4 Als een lid of kennismaker de toegang tot de sociëteit of het gebruik van een materiële faciliteit is ontzegt kan hij binnen één maand na ontvangst van de kennisgeving van het besluit, in beroep gaan bij de ledenvergadering door dit schriftelijk aan het bestuur of de betrokken commissie bekend te maken. Binnen 21 dagen na ontvangst van het bezwaarschrift dient een ledenvergadering te worden gehouden. De ledenvergadering spreekt zich uit over de voortzetting of opheffing van de ontzegging. Hangende het besluit van de ledenvergadering blijft de ontzegging van kracht.
6.1 Het sociëteitsreglement kan door de ledenvergadering worden gewijzigd zoals geregeld in de statuten. Dit is geheel veranderd, omdat er nu meer zaken in de statuten geregeld worden.
|